BRIDGE

image_pdfimage_print

♦ ♥

Brydż, to hobby i pasja, którą żyję od piętnastego roku życia. Po pierwszej klasie liceum wyjechaliśmy na szkolny biwak…  Było super, śpiewaliśmy Kaczmarskiego,  kąpaliśmy się w pięknym jeziorze, a tu przychodzi starszy kolega  i …., no i jest standardowo: „szukam czwartego do brydża”. Krzysiek (kolega) znał tę piękną grę. My poszliśmy za nim. No i tak jakoś to się zaczęło … i trwa do dziś. Jestem obecny w czterech obszarach:
  • Gram w brydża (najczęściej z Ewą, chyba się nie dziwicie?)
  • Piszę o brydżu. Relacje, felietony, licytacja (mój ulubiony system, to POPIS. Naturalny system oparty na słabym BA. Kiedyś uwielbiałem też systemy „SSO”)
  • Uczę gry w brydża i pracuję jako coach, ostatnio z naukabrydza.pl. Umiejętności trenera i coacha zdobywałem przez lata pracy z wielkimi koncernami, niemniej zdecydowanie wcześniej, bo podczas mojego pobytu we Francji byłem instruktorem brydża w klubie w Rennes.
  • Najnowszy, to praca sędziego.
ps. Brydż, to piękna gra. Uczy pokory, trenuje umysł.  Ale też, to partnerstwo, ludzie, relacje. W brydżu jest teoria gier, logika, psychologia, sport. Brydż, to podróże… Grajmy w brydża! Pisz do mnie olgierd (AT) naukabrydza.pl, olgierd (AT) gmail.com … o mnie w Wikipedii

konwencje brydżowe i moje ustalenia

Gramy i kibicujemy dla drużyny żużlowców !

Całkiem spory kawałek. Zobacz! 

Be Sociable, Share!