30 listopada 2014 okazał się dniem na który część Poznaniaków i ja czekaliśmy od dawna. Gdy mieszkamy w swojej „małej ojczyźnie”, chcemy aby współmieszkańcom, nam żyło się dostatnio i przyjaźnie, a otoczenie było harmonijne, ciekawe. Dawno z taką siłą nie angażowałem się w sprawy samorządowe. Cóż tu dużo pisać, efekt tych zmian wygląda tak, zobaczcie na małej fotce.

Inauguracja prezydentury Jacka Jaśkowiaka - nowa era samorządu w Poznaniu nadeszła!
Inauguracja prezydentury Jacka Jaśkowiaka – nowa era samorządu w Poznaniu nadeszła!

Duże nadzieje także wiąże z radnymi z Nowego Miasta, a sam wracam do czynności „zwyczajnych”. Działania dla przedsiębiorczości w takich się mieszczą, no może koncepcja Centrum Sportów Umysłowych w Poznaniu trochę poza codzienność wychodzi, no ale i ja muszę się zmieniać na lepsze.

… a poniżej kilka słów komentarza do mojego startu w wyborach w 2014 i tego co napisałem na ich starcie…


 

Wybory samorządowe 2014 - nasz zespół
Wybory samorządowe 2014 – nasz zespół

Wybory to doskonała okazja do przedstawienie swoich poglądów, jak i wzbudzenia dyskusji wokół ważnych spraw. I właśnie taka jest moja motywacja!

 

  • Rozwój społeczeństwa obywatelskiego, poprzez rozwijanie organizacji trzeciego sektora. Pytacie co już w tym zakresie zrobiłem? W 2008 roku założyłem Fundację Taurus, która działa z zakresie rozwijania przedsiębiorczości i prowadzi darmowe punkty porad prawnych. Słowem kluczem jest dla mnie przyjazne państwo i przyjazny samorząd.
  • Rozwój obszaru sportów umysłowych (brydż, szachy, go) w obszarze aktywizacji dzieci i seniorów. Wykreowanie przestrzeni dla powstania „Poznańskiego Centrum Sportów Umysłowych”, takiego „zimowego orlika”. Pytacie co już w tym zakresie zrobiłem? Jestem od wielu lat działaczem (w tej kadencji członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Brydża Sportowego) brydżowym, aktywnie poszukuję lokalu pod niniejsze przedsięwzięcie, a sport jest wpisany w statut mojej Fundacji
  • Rewitalizacja Rataj, więcej terenów zielonych, infrastruktury dla dzieci. Pytacie co już w tym zakresie zrobiłem? Skończyłem ciekawe studia „Planowanie przestrzenne, człowiek, środowisko” w Rennes we Francji. Aktywnie uczestniczę w życiu ogrodu rekreacyjnego na Krzesinach. Chcę zainicjować ogród społeczny na moim osiedlu Polan.
  • Aktywizacja przedsiębiorczości na Ratajach.  To wsparcie inicjatywy powołania Ratajskiego Forum Przedsiębiorczości.

W tym roku zdecydowałem się kandydować po raz drugi do rady Miasta Poznania. Skąd w ogóle taki pomysł? Otóż to doskonała okazja do nagłośnienia kilku ważnych dla mnie punktów. Kandydat startujący z dalszych miejsc na liście zazwyczaj nie ma wielu szans na zdobycie tylu głosów ilu pozwala marzyć o wyborze…, no chyba, że prowadzi akcję wyborczą z rozmachem i na dużą skalę. Chociaż nigdy, nie mów nigdy. Ale najważniejsze są projekty i te zrealizuję niezależnie od wyborów!

Dodaj komentarz