Rodzinny Ogród Działkowy „KONINKO” w Kórniku

Czy znacie moją „Oazę” w której spędzam niemalże całe lato, poczytajcie?  Jutro spotkam się z Prezesem, aby omówić przekształcenie naszego Ogrodu w Stowarzyszenie. Zebranie w sierpniu.  To ważne dla miasta tereny, zasoby, infrastruktura. Nasz Ogród jest o tyle specyficzny, że mieszkamy w Poznaniu, a sam Ogród należy do gminy Kórnik.

informacje ze strony PZD

„Rodzinny Ogród Działkowy „KONINKO” w Kórniku

Rodzinny Ogród Działkowy „Koninko” położony jest na terenie gminy Kórnik przy trasie Poznań – Katowice. Istnieje od 1982 roku i służy mieszkańcom Poznania, a szczególnie mieszkańcom pobliskich Rataj. Ogród jest bardzo korzystnie skomunikowany z miastem poprzez trzy linie autobusowe komunikacji miejskiej. Dojazd bezpośrednio w pobliże ogrodu prowadzi ulicą Jarosławską, a także dobrze znaną trasą Katowicką.

Powierzchnia 43 hektarów podzielona na 840 działek tworzy jeden z największych w kraju ROD. Tak bliskie położenie naszego ogrodu względem miasta sprawia, że na własną 400 m2 działkę możemy dojechać w czasie około 20 minut. Przy ogrodzie posiadamy dwa parkingi czynne przez cały rok. Jeden z parkingów jest czynny przez 24 godziny, w sezonie jest płatny i strzeżony.

Ogród posiada dobrze funkcjonującą infrastrukturę tj. sieć wodociągową, elektryczną, sklep spożywczy, sklep ogrodniczy, wielofunkcyjny plac zabaw, a także duży dom działkowca. Cały ogród jest starannie ogrodzony. W sezonie na bieżąco organizowany jest wywóz odpadów (dwa lub trzy kontenery). Dodatkowo sprawnie funkcjonuje utworzona na terenie ogrodu kompostownia.

Ogromna ilość nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów sprawia, że możemy nasz ogród bez wahania nazwać zielonymi płucami miasta Poznania.

W czasie obchodów 20-lecia istnienia ROD „Koninko” w 2002 roku ogród otrzymał sztandar ufundowany przez działkowców.

Działkowicze z rodzinami licznie się gromadzą i uczestniczą w organizowanych przez ogród imprezach, zabawach, zawodach i wystawach.

Ogród często jest wyróżniany na szczeblu okręgu jak i w konkursach krajowych organizowanych przez PZD. W 2006 roku ROD „Koninko” otrzymał honorowy tytuł „Ogród Roku” w konkursie ogólnokrajowym.”

Historię ogrodu i ważne wydarzenia rejestrowane są systematycznie w liczącej już 27 lat kronice.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Olgierd

    A dzisiaj zadeklarowałem w rozmowie z Prezesem, że poprowadzę stronę www naszego ogrodu.

Dodaj komentarz