Konferencja gospodarcza w Koninie

13 maja wybrałem się na drugi dzień Konferencji „Najnowsze tendencje rozwojowe w obszarze promocji gospodarczej i pozyskiwania inwestorów. Praktyczne implikacje dla Konina” organizowanej przez Biuro Obsługi Inwestora.
Z jednej strony jako były współpracownik biura chciałem zobaczyć, jak konferencja jest zorganizowana, porozmawiać z uczestnikami ect. Ale także liczyłem na ciekawą dyskusję dotyczącą narzędzi pozyskiwania inwestorów w samorządach.
To na co czekałem, to panel: „Samorząd – kreator kooperacji gospodarczej”. Wystąpienia Grzegorza Siemiński – Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin ds. Zarządzania Miastem i Marcina Włodarczyka – Dyrektora Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Łódź uważam za bardzo ciekawe. Zgadzam się też z wieloma aspektami wypowiedzi Małgorzaty Waszak – Starosty Konińskiego, czy Marka Waszkowiaka – Wiceprezydenta Konina.
Niemniej zdecydowanie zabrakło mi formy chociażby ożywionej dyskusji, nie mówiąc już o warsztatach. Można napisać, że co wiedziałem to i wiem. Nie chcę napisać, że konferencja była zła, tym bardziej, że nie uczestniczyłem pierwszego dnia. Mój wewnętrzny głos podpowiada mi jednak, „że to taka konferencja na których bywam często, jest miło, ale nie zmieniają przynajmniej mojej rzeczywistości”.

A moderator – dr Mariusz Sagan – Szkoła Główna Handlowa miał także ciekawe a propos i widać, że warsztat mógłby być bardzo interesujący.

Nie widziałem też na sali wielu samorządowców, czy działaczy organizacji pozarządowych…

Reasumując, czegoś mi tutaj zabrakło…

ps. więcej o konferencji na stronie gospodarczej Konina

Dodaj komentarz