Formalnie KRS 0000317051, OPP została stworzona dla wsipierania działań integracji przedsiębiorstw, oraz działąń o charakterze dobroczynnym. Dziś prowadzi punkty porad prawnych w Poznaniu, zbiera środki dla dzieci ze spektrum Aspergera, organizuje i uczestniczy w imprezach brydżowych.

Na przestrzeni lat organizowowała Memoriały Irka Nowaka, Mistrzostwa Polski Ciepłowników i Energetyków, turnieje o charakterze dobroczynnym prowadziła drużyny ligowe na różnym poziomie rozgrywek od lig niższych do ekstraklasy.

Fundacja z natury samej rzeczy powołana jest do wspierania działań, pozyskiwania środków niż zrzeszania osób. Tym samym zawsze chętnie przyjmuje jako klub zrzeszony w Wielkopolskim Związku Brydża Sportowego zarówno drużyny jak i zawodników, któzy z różnych przyczyn nie chcą uczestniczyć w klubach o charakterze stowarzyszeń.

Ma to zalety i wady oczywiśćie, bo klub nie ma zarządu i żadnych struktur – zarząd w Fundacji nie ingeruje w działaność sportową (wpisaną także w statut Fundacji).

Przez to drużyny i zawodnicy są całkowicie autonomiczni. Fundacja nie pobiera żadnych opłat. Słowem to idealne miejsce dla osób lubiąych kroczyć własnymi ścieżkami, a mniej interesujące dla tych co szukają wsparcia innych osób i pracy zespołowej.

KBT (Klub Brydżowy Taurus) – nie wymaga od zawodników żadnych formalnych zgłoszeń. Każdy, kto chce być zrejestrowany w bazie Cezar wystarczy, aby zadeklarował przy okazji opłat czy drużyny, czy składki zawodniczej, że chce być w danym sezonie zarejestrowany w Wielkopolsce i w KBT.

Na koniec nie neleży utożsamiać moich prywatnych wypowiedzi ze stanowiskiem Fundacji, która jest otwarta na wszelakie działania i ludzi, któzy chcą realizować jej zadania statutowe.

Olgierd Rodziewicz-Bielewicz (Przewodniczący Rady Fundacji)