♦ ♥

Brydż, to hobby i pasja, którą żyję od piętnastego roku życia. Po pierwszej klasie liceum wyjechaliśmy na szkolny biwak…  Było super, śpiewaliśmy Kaczmarskiego,  kąpaliśmy się w pięknym jeziorze, a tu przychodzi starszy kolega  i ….  jest standardowo: „szukam czwartego do brydża”. Krzysiek (kolega) znał tę piękną grę. My poszliśmy za nim. No i tak jakoś to się zaczęło … i trwa do dziś!

Jestem obecny w czterech obszarach:

  • Gram w brydża (najczęściej z Ewą, chyba się nie dziwicie?)
  • Piszę o brydżu: relacje, felietony, a mój ulubiony system, to POPIS (naturalny system oparty na słabym BA). Kiedyś uwielbiałem też systemy „SSO”)
  • Uczę gry w brydża i pracuję jako coach. Umiejętności trenera i coacha zdobywałem przez lata pracy z wielkimi koncernami, niemniej zdecydowanie wcześniej, bo podczas mojego pobytu we Francji byłem instruktorem brydża w klubie w Rennes.
  • Najnowszy, to praca sędziego.

ps. Brydż, to piękna gra. Uczy pokory, trenuje umysł. Ale też, wymaga partnerstwa, to ludzie, relacje. W brydżu zawarta jest teoria gier, logika, psychologia, sport. Brydż, to podróże… Grajmy w brydża! Pisz do mnie olgierd (AT) gmail.com

… o mnie w Wikipedii, mój profil w cezarze, wynajmij mnie do nauki gry, sędziowania, wpłać na rozwój moich inicjatyw poniżej


konwencje brydżowe i moje ustalenia (link)